Mistrovství světa v atletice 2015 / účastník (Spojené státy americké)
6. | 6. | 6. |
Atletická federace Spojených států nominovala se 158 sportovci největší tým na mistrovství světa v atletice 2015 v čínském hlavním městě Pekingu .
Medaile
Se šesti vyhranými zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi se americký tým umístil na 3. místě v tabulce medailí .
Medailista
zlato
- Kyle Clemons , Tony McQuay , LaShawn Merritt , Bryshon Nellum , Vernon Norwood a David Verburg : 4 × 400 m
- Christian Taylor : Trojitý skok
- Joe Kovacs : Vrh koulí
- Ashton Eaton : Boj zubů
- Allyson Felix : 400 m
- Tianna Bartoletta : skok do dálky
stříbrný
- Justin Gatlin : 100 m
- Justin Gatlin : 200 m
- LeShawn Merritt : 400 m
- Shamier Little : 400 m překážek
- Tori Bowie , Dezerea Bryant , anglický Gardner , Jeneba Tarmoh , Jasmine Todd a Kaylin Whitney : 4 × 100 m
- Jessica Beard , Allyson Felix , Phyllis Francis , Natasha Hastings , Francena McCorory a Sanya Richards-Ross : 4 × 400 m
bronz
- Bromellův podnos : 100 m
- Aries Merritt : 110 m překážek
- Tori Bowie : 100 m
- Emily Infeld : 10 000 m
- Cassandra Tate : 400 m překážek
- Michelle Carter : Vrh koulí
Výsledek
Muži
Běžecké disciplíny
sportovec | disciplína | vůdce | Semifinále | finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
čas | místo | čas | místo | čas | místo | ||
Zásobník od Bromella | 100 m | 9,91 s | 2 | 9,99 s | 7. | 9,92 s | bronz |
Justin Gatlin | 100 m | 9,83 s | 1 | 9,77 s | 1 | 9,80 s | stříbrný |
200 m | 20,19 s | 7. | 19,87 s | 1 | 19,74 s | stříbrný | |
Tyson Gay | 100 m | 10,11 s | 19 | 9,99 s | 3 | 10,00 s | 6. |
Mike Rodgers | 100 m | 9,97 s | 6. | 9,86 s | 2 | 9,94 s | 5 |
Beejay Lee | 200 m | rezervovat | |||||
Wallace Spearmon | 200 m | rezervovat | |||||
Isiah Young | 200 m | 20,51 s | 31 | nekvalifikovaný | |||
Kyle Clemons | 400 m | rezervovat | |||||
LeShawn Merritt | 400 m | 44,51 s | 7. | 44,34 s | 5 | 43,65 s | stříbrný |
Bryshon Nellum | 400 m | 44,65 s | 12 | 44,77 s | 12 | nekvalifikovaný | |
Vernon Norwood | 400 m | 45,53 s | 33 | nekvalifikovaný | |||
David Verburg | 400 m | 44,43 s | 5 | 44,71 s | 10 | nekvalifikovaný | |
Casimir Loxsom | 800 m | 1: 48,97 min | 38 | nekvalifikovaný | |||
Ryan Martin | 800 m | rezervovat | |||||
Clayton Murphy | 800 m | 1: 48,08 min | 26 | 1: 46,28 min | 12 | nekvalifikovaný | |
Erik Sowinski | 800 m | 1: 46,63 min | 10 | 1: 47,16 min | 13 | nekvalifikovaný | |
Robby Andrews | 1500 m | 3: 38,52 min | 7. | 3: 35,88 min | 6. | 3: 38,29 min | 11 |
Ben Blankenship | 1500 m | rezervovat | |||||
Matthew Centrowitz | 1500 m | 3: 43,17 min | 25 | 3: 43,97 min | 16 | 3: 36,13 min | 8. |
Leonel Manzano | 1500 m | 3: 39,22 min | 13 | 3: 44,28 min | 17 | 3: 37,26 min | 10 |
Garrett Heath | 5000 m | rezervovat | |||||
Ryan Hill | 5000 m | 13: 19,67 min | 6. | 13: 55,10 min | 7. | ||
Galen Rupp | 5000 m | 13: 20,78 min | 8. | 13: 53,90 min | 5 | ||
10 000 m | 27: 08,91 min | 5 | |||||
Ben True | 5000 m | 13: 45,09 min | 17 | 13: 54,07 min | 6. | ||
Diego Estrada | 10 000 m | rezervovat | |||||
Shadrack Kipchirchir | 10 000 m | 28: 16,30 min | 16 | ||||
Hassan Mead | 10 000 m | 28: 16,30 min | 15 | ||||
Ian Burrell | maratón | 2:23:17 h | 25 | ||||
Jeffrey Eggleston | maratón | nezačal | |||||
Scott Smith | maratón | 2:24:53 h | 28 | ||||
Andrew Bayer | 3000 m překážka | rezervovat | |||||
Donald Cabral | 3000 m překážka | 8: 27,33 min | 9 | 8: 24,94 min | 10 | ||
Daniel Huling | 3000 m překážka | 8: 25,34 min | 5 | 8: 14,39 min | 5 | ||
Evan Jager | 3000 m překážka | 8: 41,51 min | 18. den | 8: 15,47 min | 6. | ||
Ronnie Ash | 110 m překážek | diskvalifikovaný | - | ||||
Aleec Harris | 110 m překážek | 13,41 s | 9 | 13,29 s | 9 | nekvalifikovaný | |
Aries Merritt | 110 m překážek | 13,25 s | 2 | 13,08 s | 1 | 13,04 s | bronz |
David Oliver | 110 m překážek | 13,15 s | 1 | 13,17 s | 6. | 13,33 s | 7. |
Jeff Porter | 110 m překážek | rezervovat | |||||
Kerron Clement | 400 m překážek | 48,75 s | 3 | 48,50 s | 7. | 48,18 s | 4. místo |
Johnny Dutch | 400 m překážek | 48,97 s | 9 | 48,74 s | 12 | nekvalifikovaný | |
Bershawn Jackson | 400 m překážek | 50,14 s | 34 | nekvalifikovaný | |||
Michael Stigler | 400 m překážek | rezervovat | |||||
Michael Tinsley | 400 m překážek | 48,91 s | 7. | 48,47 s | 6. | 50,02 s | 8. |
Zásobník Bromell Tyson Gay Remontay McClain Mike Rodgers Isiah Young |
4 × 100 m | 37,91 s | 3 | diskvalifikovaný | |||
Kyle Clemons Tony McQuay LaShawn Merritt Bryshon Nellum Vernon Norwood David Verburg |
4 × 400 m | 2: 58,13 min | 1 | 2: 57,82 min | zlato | ||
John Nunn | 50 km chůze | 4:09:44 h | 37 |
Skok / hod
sportovec | disciplína | kvalifikace | finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Šířka výška | místo | Šířka výška | místo | ||||
Markýz Dendy | Skok do dálky | 7,78 m | 21 | nekvalifikovaný | |||
Trojskok | 16,73 m | 13 | nekvalifikovaný | ||||
Mike Hartfield | Skok do dálky | 8,13 m | 3 | není platný pokus | 12 | ||
Jeff Henderson | Skok do dálky | 8,36 m | 1 | 7,95 m | 9 | ||
Jarrion Lawson | Skok do dálky | rezervovat | |||||
Will Claye | Trojskok | 16,41 m | 19 | nekvalifikovaný | |||
Omar Craddock | Trojskok | 17,01 m | 4. místo | 17,37 m | 4. místo | ||
Christian Taylor | Trojskok | 17,28 m | 2 | 18,21 m | zlato | ||
Ano, Corian Duffield | skok vysoký | 2,29 m | 16 | nekvalifikovaný | |||
Erik Kynard | skok vysoký | 2,29 m | 10 | 2,25 m | 8. | ||
Jerron Robinson | skok vysoký | rezervovat | |||||
Jesse Williams | skok vysoký | 2,26 m | 22 | nekvalifikovaný | |||
Jacob Blankenship | Skok o tyči | 5,55 m | 27 | nekvalifikovaný | |||
Andrew Irwin | Skok o tyči | rezervovat | |||||
Sam Kendricks | Skok o tyči | 5,70 m | 1 | 5,65 m | 9 | ||
Brad Walker | Skok o tyči | 5,65 m | 20 | nekvalifikovaný | |||
Christian Cantwell | Vrh koulí | 20,63 m | 5 | nezačal | |||
Jordan Clarke | Vrh koulí | 19,89 m | 13 | nekvalifikovaný | |||
Reese Hoffa | Vrh koulí | 20,75 m | 3 | 21,00 m | 5 | ||
Jonathan Jones | Vrh koulí | rezervovat | |||||
Joe Kovacs | Vrh koulí | 21,36 m | 1 | 21,93 m | zlato | ||
Rodney Brown | Disk hod | není platný pokus | - | nekvalifikovaný | |||
Chase Madison | Disk hod | rezervovat | |||||
Jared Schuurman | Disk hod | 57,74 m | 29 | nekvalifikovaný | |||
Russell Winger | Disk hod | 58,69 m | 26 | nekvalifikovaný | |||
Kibwe Johnson | Hod kladivem | 73,75 m | 16 | nekvalifikovaný | |||
AG Kruger | Hod kladivem | 71,56 m | 24 | nekvalifikovaný | |||
Conor McCullough | Hod kladivem | 74,31 m | 13 | nekvalifikovaný | |||
Sam Crouser | Hod oštěpem | 73,88 m | 31 | nekvalifikovaný | |||
Riley Dolezal | Hod oštěpem | 77,64 m | 24 | nekvalifikovaný | |||
Sean Furey | Hod oštěpem | 75,01 m | 29 | nekvalifikovaný | |||
Tim Glover | Hod oštěpem | rezervovat |
Desetiboj
sportovec | disciplína | 100 m | Skok do dálky | Vrh koulí | skok vysoký | 400 m | 110 m překážek | Disk hod | Skok o tyči | Hod oštěpem | 1500 m | Body | místo |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pláž Curtis | Výsledek | rezervovat | |||||||||||
Body | |||||||||||||
Ashton Eaton | Výsledek | 10,23 s | 7,88 m | 14,52 m | 2,01 m | 45,00 s | 13,69 s | 43,34 m | 5,20 m | 63,63 m | 4: 17,52 min | 9045 WR | zlato |
Body | 1040 | 1030 | 760 | 813 | 1060 | 1015 | 733 | 972 | 793 | 829 | |||
Trey Hardee | Výsledek | 10,56 s | 7,30 m | 10,20 m | nezačal | - | - | - | - | - | - | Soutěž neskončila | Soutěž neskončila |
Body | 961 | 886 | 498 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||
Jeremy Taiwo | Výsledek | 11,06 s | 7,15 m | 14,18 m | 2,10 m | 47,94 s | 14,81 s | 41,01 m | nezačal | - | - | Soutěž neskončila | Soutěž neskončila |
Body | 847 | 850 | 739 | 896 | 912 | 873 | 685 | 0 | 0 | 0 | |||
Zach Ziemek | Výsledek | 10,81 s | 7,57 m | 13,38 m | 2,04 m | 49,89 s | 15,29 s | 44,19 m | 5,20 m | 56,50 m | 4: 56,66 min | 8006 | 15 |
Body | 903 | 952 | 690 | 840 | 820 | 815 | 750 | 972 | 685 | 579 |
Ženy
Běžecké disciplíny
Sportovec | disciplína | vůdce | Semifinále | finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
čas | místo | čas | místo | čas | místo | ||
Tori Bowie | 100 m | 10,88 s | 1 | 10,87 s | 3 | 10,86 s | bronz |
Anglický Gardner | 100 m | 11,16 s | 15 | 11,13 s | 14 | nekvalifikovaný | |
Jeneba Tarmoh | 100 m | rezervovat | |||||
200 m | 22,79 s | 8. | 22,38 s | 6. | 22,31 s | 6. | |
Jasmine Todd | 100 m | 11,29 s | 23 | 11,21 s | 20 | nekvalifikovaný | |
Allyson Felix | 200 m | rezervovat | |||||
400 m | 50,60 s | 7. | 49,89 s | 1 | 49,26 s | zlato | |
Candyce McGrone | 200 m | 22,45 s | 2 | 22,26 s | 3 | 22,01 s | 4. místo |
Jenna Prandini | 200 m | 22,95 s | 15 | 22,87 s | 13 | nekvalifikovaný | |
Kaylin Whitney | 200 m | rezervovat | |||||
Phyllis Francis | 400 m | 50,52 s | 4. místo | 50,50 s | 7. | 50,51 s | 7. |
Natasha Hastings | 400 m | 51,25 s | 16 | 51,33 s | 16 | nekvalifikovaný | |
Francena McCororyová | 400 m | rezervovat | |||||
Molly Beckwith-Ludlow | 800 m | 2: 00,70 min | 17 | 2: 00,43 min | 21 | nekvalifikovaný | |
Alysia Montaño | 800 m | 2: 09,57 min | 41 | nekvalifikovaný | |||
Brenda Martinez | 800 m | 2: 00,54 min | 15 | 2: 00,27 min | 19 | nekvalifikovaný | |
Ajee Wilson | 800 m | rezervovat | |||||
Kerri Gallagher | 1500 m | 4: 06,34 min | 16 | 4: 17,63 min | 19 | nekvalifikovaný | |
Lauren Johnson | 1500 m | 4: 05,79 min | 11 | 4: 10,01 min | 8. | nekvalifikovaný | |
Treniere Moser | 1500 m | rezervovat | |||||
Shannon Rowbury | 1500 m | 4: 05,66 min | 8. | 4: 16,64 min | 16 | 4: 12,39 min | 7. |
Jennifer Simpson | 1500 m | 4: 10,91 min | 26 | 4: 08,20 min | 5 | 4: 16,28 min | 11 |
Opatství D'Agostino | 5000 m | 16: 16,47 min | 23 | nekvalifikovaný | |||
Marielle Hall | 5000 m | 16: 06,60 min | 21 | nekvalifikovaný | |||
Emily Infeld | 5000 m | rezervovat | |||||
10 000 m | 31: 43,49 min | bronz | |||||
Nicole Tully | 5000 m | 15: 41,03 min | 14 | 15: 27,42 min | 13 | ||
Shalane Flanagan | 10 000 m | 31: 46,23 min | 6. | ||||
Molly Huddle | 10 000 m | 31: 43,58 m | 4. místo | ||||
Emily Sisson | 10 000 m | rezervovat | |||||
Serena Burla | maratón | 2:31:06 h | 10 | ||||
Esther Erb | maratón | 2:38:15 h | 24 | ||||
Heather Liebergová | maratón | Soutěž neskončila | |||||
Emma Coburn | 3000 m překážka | 9: 27,19 min | 7. | 9: 21,78 min | 5 | ||
Stephanie García | 3000 m překážka | 9: 29,34 min | 14 | 9: 31,06 min | 9 | ||
Leah O'Connor | 3000 m překážka | rezervovat | |||||
Colleen Quigley | 3000 m překážka | 9: 29,09 min | 13 | 9: 34,29 min | 12 | ||
Dawn Harper Nelson | 100 m překážek | 12,79 s | 5 | Soutěž neskončila | nekvalifikovaný | ||
Královna Harrison | 100 m překážek | rezervovat | |||||
Kendra Harrison | 100 m překážek | 12,90 s | 11 | diskvalifikovaný | nekvalifikovaný | ||
Sharika Nelvis | 100 m překážek | 12,93 s | 13 | 12,59 s | 2 | 13,06 s | 8. |
Brianna Rollins | 100 m překážek | 12,67 s | 1 | 12,71 s | 5 | 12,67 s | 4. místo |
Kori Carter | 400 m překážek | 56,22 s | 21 | Soutěž neskončila | nekvalifikovaný | ||
Lashinda Demus | 400 m překážek | rezervovat | |||||
Shamier Malý | 400 m překážek | 56,47 s | 24 | 54,86 s | 8. | 53,94 s | stříbrný |
Cassandra Tate | 400 m překážek | 54,27 s | 1 | 54,33 s | 2 | 54,02 s | bronz |
Tori Bowie Dezerea Bryant anglická gardnerka Jeneba Tarmoh Jasmine Todd Kaylin Whitney |
4 × 100 m | 42,00 s | 2 | 41,68 s | stříbrný | ||
Jessica Beard Allyson Felix Phyllis Francis Natasha Hastings Francena McCorory Sanya Richards-Ross |
4 × 400 m | 3: 25,05 min | 1 | 3: 19,44 min | stříbrný | ||
Miranda Melville | 20 km chůze | 1:35:19 h | 26 | ||||
Maria Michta-Coffey | 20 km chůze | 1:33:24 h | 20 |
Skok / hod
Sportovec | disciplína | kvalifikace | finále | ||
---|---|---|---|---|---|
Šířka výška | místo | Šířka výška | místo | ||
Tianna Bartoletta | Skok do dálky | 6,71 m | 7. | 7,14 m | zlato |
Janay Deloach Soukup | Skok do dálky | 6,68 m | 12 | 6,67 m | 8. |
Brittney Reese | Skok do dálky | 6,39 m | 24 | nekvalifikovaný | |
Shakeelah Saunders | Skok do dálky | rezervovat | |||
Jasmine Todd | Skok do dálky | 6,52 m | 19 | nekvalifikovaný | |
Christina Epps | Trojskok | 13,36 m | 24 | nekvalifikovaný | |
Chaunté Lowe | skok vysoký | není platný pokus | - | nekvalifikovaný | |
Sandi Morris | Skok o tyči | 4,55 m | 11 | 4,70 m | 4. místo |
Katie Nagotte | Skok o tyči | rezervovat | |||
Dami Payne | Skok o tyči | 4,30 m | 19 | nekvalifikovaný | |
Jennifer Suhr | Skok o tyči | 4,55 m | 9 | 4,70 m | 4. místo |
Tia Brooks | Vrh koulí | 17,71 m | 13 | nekvalifikovaný | |
Jillian Camarena-Williams | Vrh koulí | rezervovat | |||
Michelle Carter | Vrh koulí | 19,22 m | 2 | 19,76 m | bronz |
Jeneva Stevens | Vrh koulí | 18,05 m | 10 | 17,84 m | 10 |
Hod kladivem | rezervovat | ||||
Amanda Bingson | Hod kladivem | 69,99 m | 11 | 72,35 m | 9 |
Amber Campbell | Hod kladivem | 72,06 m | 6. | není platný pokus | - |
DeAnna Price | Hod kladivem | 68,69 m | 18. den | nekvalifikovaný | |
Whitney Ashley | Disk hod | 60,88 m | 11 | 61,05 m | 9 |
Gia Lewis-Shallwood | Disk hod | 62,04 m | 7. | 60,55 m | 11 |
Letní Pierson | Disk hod | rezervovat | |||
Shelbi Vaughan | Disk hod | 60,24 m | 14 | nekvalifikovaný | |
Brittany Borman | Hod oštěpem | 64,22 m | 4. místo | 58,26 m | 12 |
Kara Wingerová | Hod oštěpem | 62,21 m | 12 | 60,88 m | 8. |
Sedmiboj
Sportovec | disciplína | 100 m překážek | skok vysoký | Vrh koulí | 200 m | Skok do dálky | Hod oštěpem | 800 m | Body | místo |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Erica Bougardová | Výsledek | 13,28 s | 1,83 m | 11,40 m | 24,41 s | 6,18 m | 35,06 m | nezačal | Soutěž neskončila | Soutěž neskončila |
Body | 1083 | 1016 | 621 | 942 | 905 | 573 | 0 | |||
Sharon Day-Monroe | Výsledek | 13,42 s | 1,77 m | 14,85 m | 25,05 s | 5,79 m | 46,02 m | 2: 11,61 min | 6246 | 14 |
Body | 1062 | 941 | 851 | 882 | 786 | 783 | 941 | |||
Heather Miller Cook | Výsledek | rezervovat | ||||||||
Body | ||||||||||
Barbara Nwaba | Výsledek | - | 1,77 m | 14,64 m | 24,47 s | 6,08 m | 46,59 m | 2: 12,20 min | 5315 | 27 |
Body | 0 | 941 | 837 | 936 | 874 | 794 | 933 |
webové odkazy
- Seznam všech sportovců s disciplínou (anglicky)