Mistrovství Evropy v atletice 1971
10. mistrovství Evropy v atletice | |
---|---|
město | Helsinki |
Stadion | Olympijský stadion |
Soutěže | 38 |
Světové rekordy | 3 |
Více evropských rekordů | 2 |
otevírací | 10. srpna 1971 |
Závěrečný ceremoniál | 15. srpna 1971 |
Časová osa | |
← Athény 1969 | Řím 1974 → |
Tabulka medailí (konečný výsledek po 38 rozhodnutích) | |||||
---|---|---|---|---|---|
místo | země | ||||
1 | NDR | 12. místo | 13 | 7. místo | 32 |
2 | SSSR | 9 | 3 | 8. místo | 20. místo |
3 | BR Německo | 5 | 7. místo | 5 | 17. místo |
4. místo | Československo | 2 | 1 | 1 | 4. místo |
5 | Francie | 2 | 1 | - | 3 |
6. místo | Finsko | 2 | - | - | 2 |
7. místo | Velká Británie | 1 | 3 | 6. místo | 10 |
8. místo | Polsko | 1 | 3 | 5 | 9 |
9 | Itálie | 1 | 1 | 3 | 5 |
10 | Belgie | 1 | - | - | 1 |
Jugoslávie | 1 | - | - | 1 | |
Rakousko | 1 | - | - | 1 | |
Kompletní medailová tabulka |
K 10. European Athletics Mistrovství se konalo od 10. do 15. srpna 1971 v Helsinkách . S výjimkou maratonu a pěších soutěží se závody konaly na olympijském stadionu 1952 .
Soutěže
V porovnání s evropským šampionátem v roce 1969 se v soutěži letos nic nezměnilo
Atletický výkon
- Byly vytvořeny tři nové světové rekordy:
- Faina Melnik ze Sovětského svazu dosáhla v hodu diskem vzdálenosti 64,22 m.
- Karin Burneleit ( NDR ) uběhla na 1500 metrů za 4: 09,6 minuty.
- Štafeta 4 x 400 metrů žen z NDR dosáhla času 3: 29,3 minuty.
- Byl zde také evropský rekord:
- The německých dámské 4 x 100 meter relé se ucházel o 43,3 sekundy.
- Pět sportovců získalo na těchto šampionátech po dvou zlatých medailích:
- Valery Borsov (Sovětský svaz) - 100 metrů , 200 metrů
- Juha Väätäinen ( Finsko ) - 5 000 metrů , 10 000 metrů
- Renate Stecher (NDR) - 100 metrů, 200 metrů
- Helga Seidler (NDR) - 400 metrů, relé 4 × 400 m
- Ingrid Mickler -Becker (BR Německo) - skok do dálky , štafeta 4 × 100 m
- Sedm evropských šampionů z roku 1971 již získalo evropské tituly:
- Jānis Lūsis (Sovětský svaz) - vrh oštěpem , čtvrtý úspěch v řadě od roku 1962
- Wolfgang Nordwig (NDR) - skok o tyči , třetí úspěch v řadě od roku 1966
- Karin Balzer (NDR) - sprint na překážky, třetí úspěch v řadě od roku 1966 ( 1969 a 1971: 100 metrů překážek / 1966: 80 metrů překážek )
- Naděžda Tschischowa (Sovětský svaz) - vrh koulí , třetí úspěch v řadě od roku 1966
- Valerij Borsov (Sovětský svaz) - 100 metrů, opakování jeho úspěchu z roku 1969, navíc vítěz v roce 1971 přes 200 metrů, nyní třikrát mistr Evropy
- Joachim Kirst (NDR) - Decathlon , opakování jeho úspěchu z roku 1969
- Vera Nikolić ( Jugoslávie ) - 800 metrů , opakování jejího úspěchu z roku 1966
Výsledky muži
100 m
místo | sportovec | země |
Oficiální čas (y) zaokrouhlený na nejbližší desetinu |
Přesná hodnota neoficiálního času |
1 | Valerij Boršov | URS | 10,3 CRe | 10,27 CRel |
2 | Gerhard Wucherer | FRG | 10.5 | 10,49 |
3 | Vasilis Papageorgopoulos | SKVĚLÉ | 10.6 | 10,56 |
4. místo | Siegfried Schenke | NDR | 10.6 | 10,63 |
5 | Zenon Nowosz | PÓL | 10.7 | 10,66 |
6. místo | Alexandr Korneljuk | URS | 10.7 | 10,66 |
7. místo | Dominique Chauvelot | FRA | 10.7 | 10,67 |
8. místo | Gilles Échevin | FRA | 11.4 | k. A. |
Finále: 11. srpna
Vítr: -1,3 m / s
200 m
místo | sportovec | země |
Oficiální čas (y) zaokrouhlený na nejbližší desetinu |
Přesná hodnota neoficiálního času |
1 | Valerij Boršov | URS | 20,3 ČR | 20,31 CRel |
2 | Franz-Peter Hofmeister | FRG | 20.7 | 20,71 |
3 | Jörg Pfeifer | NDR | 20.7 | 20,72 |
4. místo | Siegfried Schenke | NDR | 20.7 | 20,74 |
5 | Philippe Clerc | SUI | 20.9 | 20,86 |
6. místo | Pietro Mennea | ITA | 20.9 | 20,88 |
7. místo | Gerard Fenouil | FRA | 20.9 | 20,92 |
8. místo | Alexandr Schidkich | URS | 21.2 | 21.23 |
Finále: 13. srpna
Vítr: ± 0,0 m / s
400 m
místo | sportovec | země |
Oficiální čas (y) zaokrouhlený na nejbližší desetinu |
Přesná hodnota neoficiálního času |
1 | David Jenkins | GBR | 45,5 CR / NR | 45,45 ČR / Č |
2 | Marcello Fiasconaro | ITA | 45,5 Č | 45,49 Č |
3 | Jan Werner | PÓL | 45,6 | 45,56 |
4. místo | Markku Kukkuoaho | PLOUTEV | 45,7 Č | 45,74 Č |
5 | Thomas Jordan | FRG | 46,0 | 46.01 |
6. místo | Hermann Koehler | FRG | 46,1 | 46,07 |
7. místo | Alexandr Bratchikov | URS | 46,4 | 46,40 |
8. místo | Klaus Hauke | NDR | 46,9 | 46,88 |
Finále: 13. srpna
800 m
místo | sportovec | země | Čas (min) |
---|---|---|---|
1 | Jevgenij Aršanov | URS | 1: 45,61 ČR / Č |
2 | Dieter Fromm | NDR | 1: 46,01 SB |
3 | Andy Carter | GBR | 1: 46,21 Č |
4. místo | Hans-Henning Ohlert | NDR | 1: 46,87 SB |
5 | Peter Browne | GBR | 1: 47,00 SB |
6. místo | Jozef Plachý | TCH | 1: 47,33 SB |
7. místo | Jože Međimurec | YUG | 1: 48,44 |
8. místo | Philippe Meyer | FRA | 1: 50,91 |
Finále: 12. srpna
1500 m
místo | sportovec | země | Čas (min) |
---|---|---|---|
1 | Francesco Arese | ITA | 3: 38,43 ČR |
2 | Henryk Szordykowski | PÓL | 3: 38,73 SB |
3 | Brendan Foster | GBR | 3: 39,24 SB |
4. místo | John Kirkbride | GBR | 3: 39,48 SB |
5 | Jacky Boxberger | FRA | 3: 39,57 SB |
6. místo | Jean-Pierre Dufresne | FRA | 3: 40,68 SB |
7. místo | Paul-Heinz Wellmann | FRG | 3: 40,78 SB |
8. místo | Haico Scharn | NED | 3: 40,92 SB |
Finále: 15. srpna
5000 m
místo | sportovec | země | Čas (min) |
---|---|---|---|
1 | Juha Väätäinen | PLOUTEV | 13: 32,48 ČR / Č |
2 | Jean Wadoux | FRA | 13: 33,56 SB |
3 | Harald Norpoth | FRG | 13: 33,79 SB |
4. místo | Danijel Korica | YUG | 13: 34,88 |
5 | Javier Álvarez | ESP | 13: 35,84 |
6. místo | Emiel Puttemans | BEL | 13: 36,60 SB |
7. místo | Opusťte Virén | PLOUTEV | 13: 38,46 |
8. místo | Bronislaw Malinowski | PÓL | 13: 39,33 Č |
Finále: 14. srpna
10 000 m
místo | sportovec | země | Čas (min) |
---|---|---|---|
1 | Juha Väätäinen | PLOUTEV | 27: 52,78 ČR / Č |
2 | Jürgen Haase | NDR | 27: 53,35 DR |
3 | Raschid Sharafetdinov | URS | 27: 56,26 Č |
4. místo | Danijel Korica | YUG | 27: 58,38 Č |
5 | Mariano Haro | ESP | 27: 59,33 Č |
6. místo | David Bedford | GBR | 28: 04,33 |
7. místo | Mike Tagg | GBR | 28: 14,65 PB |
8. místo | Seppo Tuminen | PLOUTEV | 28: 17,98 SB |
Datum: 10. srpna
maratón
místo | sportovec | země | Čas (h) |
---|---|---|---|
1 | Karel Lismont | BEL | 2: 13: 09,0 SB |
2 | Trevor Wright | GBR | 2: 13: 59,6 SB |
3 | Ron Hill | GBR | 2: 14: 34,8 SB |
4. místo | Colin Kirkham | GBR | 2: 16: 22,0 SB |
5 | Gaston Roelants | BEL | 2: 17: 48,8 SB |
6. místo | Pentti Rummakko | PLOUTEV | 2: 17: 58,8 SB |
7. místo | Lutz Philipp | FRG | 2: 18: 08,6 SB |
8. místo | Agustín Fernández | ESP | 2: 18: 26,6 PB |
Datum: 15. srpna
110 m překážek
místo | sportovec | země |
Oficiální čas (y) zaokrouhlený na nejbližší desetinu |
Přesná hodnota neoficiálního času |
1 | Frank Siebeck | NDR | 14.0 | 14.00 |
2 | Alan Pascoe | GBR | 14.1 | 14.10 |
3 | Lubomír Nádeníček | TCH | 14.3 | 14,31 |
4. místo | Anatolij Moshiashvili | URS | 14.4 | 14,36 |
5 | Leszek Wodzyński | PÓL | 14.4 | 14.37 |
6. místo | Sergio Liani | ITA | 14.4 | 14,40 |
7. místo | Marek Jóźwik | PÓL | 14.5 | 14,48 |
8. místo | Mirosław Wodzyński | PÓL | 14.8 | 14,78 |
Finále: 15. srpna
Vítr: -2,5 m / s
400 m překážek
místo | sportovec | země |
Oficiální čas (y) zaokrouhlený na nejbližší desetinu |
Přesná hodnota neoficiálního času |
1 | Jean-Claude Nallet | FRA | 49,2 CRe | 49,15 CRel |
2 | Christian Rudolf | NDR | 49,3 Č | 49,34 Č |
3 | Dimitri Stukalov | URS | 50,0 | 50.04 |
4. místo | Dieter Büttner | FRG | 50,1 | 50,09 |
5 | Jevgenij Gavrilenko | URS | 50,5 | 50,51 |
6. místo | Ari Salin | PLOUTEV | 50,6 | 50,57 |
7. místo | Vyacheslav Skomorokhov | URS | 50,8 | 50,84 |
8. místo | Ivan Daniš | TCH | 51,8 | 51,76 |
Finále: 12. srpna
3000 m překážka
místo | sportovec | země | Čas (min) |
---|---|---|---|
1 | Jean-Paul Villain | FRA | 8: 25,12 Č |
2 | Dušan Moravčík | TCH | 8: 26,11 Č |
3 | Pavel Syssoyev | URS | 8: 26,42 PB |
4. místo | Romualdas Bitė | URS | 8: 26,97 PB |
5 | Mikko Ala-Leppilampi | PLOUTEV | 8: 30,94 |
6. místo | Georgi Tikhov | BUL | 8: 32,15 |
7. místo | Kazimierz Maranda | PÓL | 8: 33,05 |
8. místo | Józef Rębacz | PÓL | 8: 35,12 |
Finále: 15. srpna
Relé 4 × 100 m
místo | země | Sportovci |
Oficiální čas (y) zaokrouhlený na nejbližší desetinu |
Přesná hodnota neoficiálního času |
1 | Československo |
Ladislav Kříž Juraj Demeč Jiří Kynos Luděk Bohman |
39,3 | 39,32 |
2 | Polsko |
Gerard Gramse Tadeusz Cuch Zenon Nowosz Marian Dudziak |
39,7 | 39,72 |
3 | Itálie |
Vincenzo Guerini Pietro Mennea Pasqualino Abeti Ennio Preatoni |
39,8 | 39,78 |
4. místo | Velká Británie |
Brian Green Martin Reynolds Don Halliday Les Piggot |
39,8 | 39,78 |
5 | SSSR |
Alexandr Korneljuk Alexandr Schidkich Alexandr Lebedew Alexej Tschebykin |
40,0 | 40,00 |
DSQ | BR Německo |
Manfred Ommer Karlheinz Klotz Gerhard Wucherer Franz-Peter Hofmeister |
||
NDR |
Hans-Jürgen Bombach Jörg Pfeifer Hermann Burde Hans-Joachim Zenk |
|||
Francie |
Dominique Chauvelot Patrick Bourbeillon Gérard Fenouil Jean-Pierre Grès |
Finále: 15. srpna
Relé 4 × 400 m
místo | země | Sportovci | Čas (min) |
---|---|---|---|
1 | BR Německo |
Horst-Rüdiger Schlöske Thomas Jordan Martin Jellinghaus Hermann Koehler |
3: 02,94 SB |
2 | Polsko |
Andrzej Badeński Jan Balachowski Waldemar Korycki Jan Werner |
3: 03,64 SB |
3 | Itálie |
Lorenzo Cellerino Giacomo Puosi Sergio Bello Marcello Fiasconaro |
3: 04,58 SB |
4. místo | SSSR |
Jevgenij Borissenko Semyon Kocher Vladimir Nossenko Alexandr Bratchikov |
3: 04,82 SB |
5 | Velká Británie |
John Wilson Leonard Walters Martin Billham David Jenkins |
3: 04,89 SB |
6. místo | Francie |
Gilles Bertould Christian Nicoleau Roger Velasquez Jean-Claude Nallet |
3: 04,99 SB |
7. místo | Švédsko |
Erik Carlgren Michael Fredriksson Anders Faager Lars Stubbendorff |
3: 08,18 |
8. místo | Norsko |
Steinar Mo Gøte Lundblad Per Rome Richard Simonsen |
3: 08,81 |
Finále: 15. srpna
20 km chůze
místo | sportovec | země | Čas (h) |
---|---|---|---|
1 | Nikolaj Smaga | URS | 1: 27: 20,2 ČR |
2 | Gerhard Sperling | NDR | 1: 27: 29,0 PB |
3 | Paul Nihill | GBR | 1: 27: 34,8 PB |
4. místo | Peter Frenkel | NDR | 1: 27: 52,8 SB |
5 | Hans-Georg Reimann | NDR | 1: 28: 56,8 SB |
6. místo | Phil Embleton | GBR | 1: 29: 31,6 PB |
7. místo | Borys Jakovlev | URS | 1: 29: 49,4 SB |
8. místo | Jevgenij Ivčenko | URS | 1: 31: 32,2 PB |
Datum: 10. srpna
50 km chůze
místo | sportovec | země | Čas (h) |
---|---|---|---|
1 | Weniamin soldes | URS | 4: 02: 22,0 ČR |
2 | Christoph Höhne | NDR | 4: 04: 45,2 SB |
3 | Peter Selzer | NDR | 4: 06: 11,0 SB |
4. místo | Otto Bartsch | URS | 4: 09: 14,4 SB |
5 | Winfried Skotnicki | NDR | 4: 10: 22,0 SB |
6. místo | Bernhard Nermerich | FRG | 4: 11: 44,0 PB |
7. místo | Igor Della-Rossa | URS | 4: 12: 08,6 PB |
8. místo | Abdon Pamich | ITA | 4: 14: 36,2 SB |
Datum: 14. srpna
skok vysoký
místo | sportovec | země | Výška (m) |
---|---|---|---|
1 | Kęstutis Šapka | URS | 2,20 SB |
2 | Csaba Dosa | ŘÍM | 2,20 Č |
3 | Rustam Achmetov | URS | 2.20 |
4. místo | Istvan Major | HUN | 2,17 SB |
5 | Stefan Junge | NDR | 2.14 |
Asko Pesons | PLOUTEV | 2,14 SB | |
7. místo | Wojciech Gołębiowski | PÓL | 2,14 PB |
8. místo | Endre Kelemen | HUN | 2.11 |
Finále: 14. srpna
Skok o tyči
místo | sportovec | země | Výška (m) |
---|---|---|---|
1 | Wolfgang Nordwig | NDR | 5,35 CR |
2 | Kjell Isaksson | SWE | 5,30 SB |
3 | Renato Dionisi | ITA | 5,30 SB |
4. místo | Hans Lagerqvist | SWE | 5,25 SB |
5 | Włodzimierz Sokołowski | PÓL | 5,10 PB |
6. místo | John-Erik Blomqvist | SWE | 5.10 SB |
7. místo | Jurij Isakov | URS | 5.10 SB |
8. místo | Heinfried Engel | FRG | 5.10 SB |
Finále: 13. srpna
Skok do dálky
místo | sportovec | země | Šířka (m) |
---|---|---|---|
1 | Max Klaus | NDR | 7,92 SB |
2 | Igor Ter-Ovanessjan | URS | 7,91 |
3 | Stanislaw Szudrowicz | PÓL | 7,87 |
4. místo | Lynn Davies | GBR | 7,85 SB |
5 | Mauri Myllymäki | PLOUTEV | 7,85 PB |
6. místo | Reijo Toivonen | PLOUTEV | 7,82 SB |
7. místo | Tõnu Lepik | URS | 7,78 |
8. místo | Jan Kobuszewski | PÓL | 7,75 |
Finále: 11. srpna
Trojskok
místo | sportovec | země | Šířka (m) |
---|---|---|---|
1 | Jörg Drehel | NDR | 17,16 |
2 | Viktor Saneyev | URS | 17.10 |
3 | Carol Corbu | ŘÍM | 16,87 |
4. místo | Michael Sauer | FRG | 16,58 SB |
5 | Václav Fišer | TCH | 16,39 |
6. místo | Heinz-Günter Schenk | NDR | 16,38 |
7. místo | Gennadij Bessonov | URS | 16,26 SB |
8. místo | Gennadij Savlyevič | URS | 16,24 |
Finále: 15. srpna
Překvapivé vítězství Jörga Drehmela ( obrázek vpravo ) nad olympijským vítězem Viktorem Sanejewem
Vrh koulí
místo | sportovec | země | Šířka (m) |
---|---|---|---|
1 | Hartmut Briesenick | NDR | 21,08 CR |
2 | Heinz-Joachim Rothenburg | NDR | 20,47 SB |
3 | Wladyslaw Komar | PÓL | 20.04 SB |
4. místo | Vilmos Varjú | HUN | 19,99 |
5 | Valery Woikin | URS | 19,81 SB |
6. místo | Rimantas Plungė | URS | 19,61 SB |
7. místo | Dieter Hoffmann | NDR | 19,38 SB |
8. místo | Yves Brouzet | FRA | 19.20 SB |
Finále: 13. srpna
Hod diskem
místo | sportovec | země | Šířka (m) |
---|---|---|---|
1 | Ludvík Daněk | TCH | 63,90 CR |
2 | Lothar Milde | NDR | 61,62 SB |
3 | Géza Fejér | HUN | 61,54 |
4. místo | Dirk Wippermann | FRG | 61,36 |
5 | Hartmut Losch | NDR | 60,86 |
6. místo | Pentti Kahma | PLOUTEV | 60,64 SB |
7. místo | Ferenc Tégla | HUN | 59,24 |
8. místo | Jorma Rinne | PLOUTEV | 59,22 SB |
Finále: 15. srpna
Hod kladivem
místo | sportovec | země | Šířka (m) |
---|---|---|---|
1 | Uwe Beyer | FRG | 72,36 |
2 | Reinhard Theimer | NDR | 71,80 SB |
3 | Anatolij Bondarchuk | URS | 71,40 SB |
4. místo | Romuald Klim | URS | 70,64 SB |
5 | Walter Schmidt | FRG | 70,54 |
6. místo | Sándor Eckschmiedt | HUN | 69,74 |
7. místo | Jochen Sachse | NDR | 69,74 SB |
8. místo | Stanislaw Lubiejewski | PÓL | 67,50 SB |
Finále: 14. srpna
Po několika letech problémů zde Uwe Beyer ( vpravo na fotografii ) získal titul mistra Evropy .
Hod oštěpem
místo | sportovec | země | Šířka (m) |
---|---|---|---|
1 | Jānis Lūsis | URS | 90,68 SB |
2 | Jānis Doniņš | URS | 85,30 |
3 | Wolfgang Hanisch | NDR | 84,22 SB |
4. místo | Hannu Siitonen | PLOUTEV | 83,84 SB |
5 | Jorma Kinnunen | PLOUTEV | 80,96 SB |
6. místo | Klaus Wolfermann | FRG | 80,82 SB |
7. místo | Wladyslaw Nikiciuk | PÓL | 80,56 SB |
8. místo | Hermann Schlechter | FRG | 80,24 PB |
Finále: 11. srpna
Desetiboj
místo | sportovec | země | P - oficiální hodnota. | P - hodnota 85. |
---|---|---|---|---|
1 | Joachim Kirst | NDR | 8196 ČR | 8188 |
2 | Lennart Hedmark | SWE | 8038 Č | 8054 |
3 | Hans-Joachim Walde | FRG | 7951 SB | 7927 |
4. místo | Heinz-Ulrich Schulze | FRG | 7889 PB | 7841 |
5 | Sepp Zeilbauer | AUT | 7842 Č | 7783 |
6. místo | Peter Gabbett | GBR | 7754 PB | 7692 |
7. místo | Leonid Lytwynenko | URS | 7707 SB | 7650 |
8. místo | Boris Ivanov | URS | 7601 SB | 7554 |
Finále: 11./12. srpen
Bodování bylo založeno na bodové tabulce z roku 1964.
Pro orientaci a klasifikaci výkonů jsou pro srovnání uvedeny také skóre dosažená v roce 1985 podle aktuálního systému hodnocení. Tato srovnání jsou však pouze orientační, protože jako základ musí platit různé časové standardy.
Výsledky ženy
100 m
místo | Sportovec | země |
Oficiální čas (y) zaokrouhlený na nejbližší desetinu |
Přesná hodnota neoficiálního času |
1 | Renate Stecherová | NDR | 11,4 CRe | 11,35 CRel |
2 | Ingrid Mickler-Becker | FRG | 11.5 | 11,46 |
3 | Elfgard Schittenhelm | FRG | 11.5 | 11.51 |
4. místo | Inge Heltenová | FRG | 11.5 | 11.55 |
5 | Györgyi Balogh | HUN | 11.6 | 11.59 |
6. místo | Irena Szewińska | PÓL | 11.6 | 11,63 |
7. místo | Petra Vogt | NDR | 11.7 | 11,71 |
8. místo | Anita Neil | GBR | 11.8 | 11,75 |
Finále: 11. srpna
Vítr: ± 0,0 m / s
Pro Renate Stecherovou ( vpravo na fotografii ) byly na těchto mistrovstvích Evropy dvě zlaté medaile ve sprintu a jedna stříbrná ve štafetě .
200 m
místo | Sportovec | země |
Oficiální čas (y) zaokrouhlený na nejbližší desetinu |
Přesná hodnota neoficiálního času |
1 | Renate Stecherová | NDR | 22,7 CR | 22,70 CR |
2 | Györgyi Balogh | HUN | 23.3 | 23,26 |
3 | Irena Szewińska | PÓL | 23.3 | 23,32 |
4. místo | Naděžda Besfamilnaya | URS | 23.4 | 23,42 |
5 | Annegret Kroniger | FRG | 23.6 | 23,62 |
6. místo | Rita Wilden | FRG | 23.6 | 23,62 |
7. místo | Ellen Strophal | NDR | 23.6 | 23,63 |
8. místo | Christina Heinich | NDR | 23.7 | 23,73 |
Finále: 13. srpna
Vítr: ± 0,0 m / s
400 m
místo | Sportovec | země |
Oficiální čas (y) zaokrouhlený na nejbližší desetinu |
Přesná hodnota neoficiálního času |
1 | Helga Seidler | NDR | 52,1 DR | 52,14 DR |
2 | Inge Bödding | FRG | 52,9 | 52,90 |
3 | Ingelore Lohse | NDR | 52,9 | 52,93 |
4. místo | Maria Sýkora | AUT | 53,0 | 53.01 |
5 | Natalja Tschistjakowa | URS | 53.2 | 53,19 |
6. místo | Marika Eklundová | PLOUTEV | 53,4 | 53,35 |
7. místo | Colette Bessonová | FRA | 53,7 | 53,70 |
8. místo | Rita Kühne | NDR | 53,9 | 53,91 |
Finále: 12. srpna
800 m
místo | Sportovec | země | Čas (min) |
---|---|---|---|
1 | Věra Nikolićová | YUG | 2:00 |
2 | Pat Lowe | GBR | 2: 01,66 |
3 | Rosemary Stirling | GBR | 2: 02.08 |
4. místo | Danuta Wierzbowska | PÓL | 2: 04,16 |
5 | Gisela Ellenbergerová | FRG | 2: 05,14 |
6. místo | Claire Walsh | IRL | 2: 08,57 |
DNF | Gunhild Hoffmeister | NDR | |
Hildegarda Falcková | FRG |
Finále: 12. srpna
V tomto závodě došlo k nešťastné události, která vyřadila dva oblíbené. Padla první Gunhild Hoffmeisterová, padla také světová rekordmanka Hildegard Falcková, takže oba běžci nemohli závod dokončit.
Exweltrekordlerin Vera Nikolic (vpravo) - mistr Evropy v roce 1966 a mistrovství Evropy - třetí 1969 - velmi jasně dominovaly závodu na 800 metrů .
1500 m
místo | Sportovec | země | Čas (min) |
---|---|---|---|
1 | Karin Burneleit | NDR | 4: 09,62 WR |
2 | Gunhild Hoffmeister | NDR | 4: 10,31 |
3 | Ellen Tittel | FRG | 4: 10,35 BR |
4. místo | Rita Ridleyová | GBR | 4: 12,65 |
5 | Regine Kleinau | NDR | 4: 13,71 |
6. místo | Lyudmila Bragina | URS | 4: 13,93 |
7. místo | Jaroslava Jehličková | TCH | 4: 14,79 |
8. místo | Joan Allison | GBR | 4: 14,81 |
Finále: 15. srpna
100 m překážek
místo | Sportovec | země |
Oficiální čas (y) zaokrouhlený na nejbližší desetinu |
Přesná hodnota neoficiálního času |
1 | Karin Balzer | NDR | 12,9 CR | 12,94 CR |
2 | Annelie Ehrhardt | NDR | 13.0 | 12,96 |
3 | Tereza Sukniewiczová | PÓL | 13.2 | 13.21 |
4. místo | Danuta Straszyńska | PÓL | 13.3 | 13,34 |
5 | Meta antény | SUI | 13.5 | 13,35 |
6. místo | Tereza Nowak | PÓL | 13.5 | 13,46 |
7. místo | Valeria Bufanu | ŘÍM | 13.5 | 13,47 |
8. místo | Tatyana Poluboyarova | URS | 13.7 | 13,69 |
Finále: 13. srpna
Vítr: ± 0,0 m / s
Karin Balzer ( foto ) získala svůj třetí titul mistra Evropy na trati krátkých překážek .
Relé 4 × 100 m
místo | země | Sportovci |
Oficiální čas (y) zaokrouhlený na nejbližší desetinu |
Přesná hodnota neoficiálního času |
1 | BR Německo |
Elfgard Schittenhelm Inge Helten Annegret Irrgang Ingrid Mickler -Becker |
43,2 ER | 43,23 ER |
2 | NDR |
Karin Balzer Renate Stecher Petra Vogt Ellen Strophal |
43,6 | 43,62 |
3 | Sovětský svaz |
Lyudmila Sharkova Galina Bucharina Marina Sidorova Nadezhda Besfamilnaja |
44,5 | 44,45 |
4. místo | Polsko |
Danuta Jędrejek Barbara Bakulin Urszula Jóźwik Helena Fliśnik |
44,8 | 44,75 |
5 | Maďarsko |
Ilona Bruzsenyák Margit Nemesházi Györgyi Balogh Katalin Papp |
44,8 | 44,78 |
6. místo | Velká Británie |
Val Peat Margaret Critchley Madeleine Cobb Elizabeth Johns |
44,9 | 44,87 |
7. místo | Francie |
Gabrielle Meyer Michele Bowes Nicole Pani Odette Ducas |
45,5 | 45,50 |
8. místo | Švédsko |
Anneli Olsson Gun Olsson Karin Lundgren Elisabeth Randerz |
46,1 | 46.12 |
Finále: 15. srpna
Relé 4 × 400 m
místo | země | Sportovci | Čas (min) |
---|---|---|---|
1 | NDR |
Rita Kühne Ingelore Lohse Helga Seidler Monika Zehrt |
3: 29,28 WR |
2 | BR Německo |
Anette Rückes Christel Frese Hildegard Falck Inge Bödding |
3: 33,04 |
3 | SSSR |
Raissa Nikanorowa Věra Popkowa Nadeschda Kolesnikowa Natalja Tschistjakowa |
3: 34,11 |
4. místo | Velká Británie |
Verona Bernard Pat Lowe Jannette Roscoe Rosemary Stirling |
3: 34,52 |
5 | Polsko |
Bozena Zientarska Elżbieta Skowrońska Danuta Pieczyk Krystyna Hryniewicka |
3: 35,28 |
6. místo | Švédsko |
Lotta Malmström Ann Larsson Elisabeth Randerz Karin Lundgren |
3: 37,09 |
7. místo | Finsko |
Mona-Lisa Strandvall Riitta Salin Ruth Lindfors Marika Eklund |
3: 37,21 |
DNF | Francie |
Monique Noirot Nicole Duclos Bernadette Martin Colette Besson |
Finále: 15. srpna
skok vysoký
místo | Sportovec | země | Výška (m) |
---|---|---|---|
1 | Ilona Gusenbauer | AUT | 1,87 CR |
2 | Cornelia Popescu | ŘÍM | 1,85 |
3 | Barbara Inkpen | GBR | 1,85 |
4. místo | Rita Schmidt | NDR | 1,83 |
5 | Milena Hübnerová | TCH | 1,83 |
6. místo | Renate Gardener | FRG | 1,81 |
7. místo | Milada Karbanová | TCH | 1,78 |
8. místo | Snezana Hrepevnik | YUG | 1,78 |
Finále: 12. srpna
Skok do dálky
místo | Sportovec | země | Šířka (m) |
---|---|---|---|
1 | Ingrid Mickler-Becker | FRG | 6,76 CR |
2 | Meta antény | SUI | 6,73 |
3 | Heide Rosendahl | FRG | 6,66 |
4. místo | Sheila Sherwoodová | GBR | 6,62 |
5 | Irena Szewińska | PÓL | 6,62 |
6. místo | Viorica Viscopoleanu | ŘÍM | 6,39 |
7. místo | Christa Herzogová | FRG | 6,38 |
8. místo | Barbara-Anne Barrettová | GBR | 6.31 |
Finále: 14. srpna
Vrh koulí
místo | Sportovec | země | Šířka (m) |
---|---|---|---|
1 | Naděžda Tschischowa | URS | 20.16 |
2 | Marita Lange | NDR | 19.25 |
3 | Margitta Gummel | NDR | 19,22 |
4. místo | Antonina Ivanová | URS | 18,80 |
5 | Hannelore Friedel | NDR | 18.52 |
6. místo | Ivanka Christowa | BUL | 17,78 |
7. místo | Galina Nekrasová | URS | 17,56 |
8. místo | Judit Bognár | HUN | 17,33 |
Finále: 10. srpna
Hod diskem
místo | Sportovec | země | Šířka (m) |
---|---|---|---|
1 | Faina Mělník | URS | 64,22 WR |
2 | Liesel Westermann | FRG | 61,68 |
3 | Lyudmila Muravyová | URS | 59,48 |
4. místo | Argentina Menis | ŘÍM | 59.04 |
5 | Tamara Danilová | URS | 58,28 |
6. místo | Olimpia Cataramă | ŘÍM | 57,22 |
7. místo | Anni Mickler | NDR | 57,00 |
8. místo | Christine Spielberg | NDR | 56,20 |
Finále: 12. srpna
Faina Melnik ( foto ), nejlepší světová diskařka své doby, získala titul mistra Evropy .
Hod oštěpem
místo | Sportovec | země | Šířka (m) |
---|---|---|---|
1 | Daniela Jaworska | PÓL | 61,00 CR |
2 | Ameli Koloska | FRG | 59,40 |
3 | Ruth Fuchsová | NDR | 59,16 |
4. místo | Angéla Ránky | HUN | 57,44 |
5 | Anneliese Gerhardsová | FRG | 55,98 |
6. místo | Ewa Gryziecka | PÓL | 55,96 |
7. místo | Maria Kucserka | HUN | 55,70 |
8. místo | Márta Rudas | HUN | 55,62 |
Finále: 13. srpna
Pětiboj
místo | Sportovec | země | P - oficiální hodnota. | P - hodnota 85. |
---|---|---|---|---|
1 | Heide Rosendahl | FRG | 5299 CR | 4675 |
2 | Burglinde Pollak | NDR | 5275 | 4638 |
3 | Margrit Herbstová | NDR | 5179 | 4570 |
4. místo | Karen Mack | FRG | 5052 | 4443 |
5 | Valentina Tikhomirova | URS | 4986 | 4375 |
6. místo | Odette Ducas | FRA | 4926 | 4330 |
7. místo | Tatiana Kondrashova | URS | 4887 | 4289 |
8. místo | Margit Papp | HUN | 4833 | 4244 |
Finále: 13./14. srpen
K bodování byla použita tabulka bodů z roku 1969.
Pro účely orientace a klasifikace výkonů jsou pro srovnání uvedeny výsledky dosažené pro sedmiboj podle aktuálního systému hodnocení z roku 1985 . Poté si měli jedenácté a dvanácté místo a také čtrnácté a patnácté vyměnit své pozice.
Tato srovnání jsou však pouze orientační, protože jako základ musí platit různé časové standardy.
webové odkazy
- Mistrovství Evropy v atletice - Helsinky 1971 z webu european-athletics.org, přístup 22. června 2017
- European Championship 1971 Helsinki on todor66.com, accessed June 17, 2019
- Statistiky atletiky, EM 1971 na trackfield.brinkster.net, přístup 22. června 2017
- 10. mistrovství Evropy v atletice 1971 ve finských Helsinkách z ifosta.de, přístup 22. června 2017
- Výsledky všech atletických mistrovství Evropy - 1971 na sportschau.de, přístup 22. června 2017
- Obrázek poraženého , DER SPIEGEL 34/1971, 16. srpna 1971 ze spiegel.de, přístup 22. června 2017
Video
- UFA-Jetzt 786/1971 , krátké video o mistrovství Evropy 1971 na filmothek.bundesarchiv.de, přístupné 22. června 2017