Derby sázky

z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Epsom Derby od Théodora Géricault (1821)
Camelot vyhrává derby 2012 (vede honící skupinu fialově)

The Derby Stakes jsou známé po celém světě jako The Derby nebo Epsom Derby a je jedním z nejstarších English koňských dostihů .

Jedná se o jeden z nejprestižnějších plochých závodů skupiny 1 na světě pro tříleté hřebce a klisny a běhy přes 2423 m.

V mnoha zemích existují srovnatelné závody, například Kentucky Derby v USA , Prix ​​du Jockey Club ve Francii , Irish Derby a German Derby . Derby je eponymní pro četné události v jezdeckém sportu, viz hlavní článek Derby (jezdecký sport) a název se v týmovém sportu vyskytuje například v místních derby . Epsom Derby je jednou z největších sportovních akcí ve Velké Británii a je vysílána po celém světě.

Derby se koná každý červen na Epsom Downs závodní dráze v Epsom . Epsom Derby je druhou etapou britské Triple Crown . Konat se bude po Guinejích v roce 2000 a před St. Legerem . Vítězové Epsom Derby často v červenci soutěží na King George VI a Queen Elizabeth Stakes a poté se v říjnu obracejí na Prix ​​de l'Arc de Triomphe ve Francii.

Dějiny

Diomed, první vítěz Derby

Již v roce 1661 je v anglickém městě Epsom poprvé zaznamenán dostih , který se konal na místě Epsom a Walton Downs .

Epsom Oaks

V roce 1779 zde Edward Smith Stanley, hrabě z Derby, uspořádal soutěž pro sebe a své přátele, ve které tříleté klisny soutěžily v závodě přes jeden a půl míle a pojmenovaly ji podle svého majetku The Oaks . Závod Oaks Stakes se na závodišti Epsom Downs pořádá dodnes . Epsom Oaks Stakes je plochý závod skupiny 1 pro tříleté klisny nad 2,423 m, který se koná každý rok začátkem června.

Epsom Derby

V následujícím roce 1780 zde byla založena další rasa, která určovala nejlepší koně pro chov a dostihy. Jméno Derby se stalo po hodu mincí mezi hrabětem z Derby a jeho přítelem sirem Charlesem Bunburym. Derby vyhrál losování, ale závod vyhrál Sir Charles Bunbury, který vyhrál se svým koněm Diomedem . Derby se stále hraje na vzdálenost jedné anglické míle, čtyř Furlongů a 10 yardů , tj. 2423 metrů.

Derby se vždy konaly v Epsomu, kromě dvou světových válek. Od roku 1915 do roku 1918 a od roku 1940 do roku 1945 se v Newmarketu konala závodní dráha , tyto závody se nazývají New Derby .

Evidence

žokej

  • Lester Piggott - 9 vítězství - Never Say Die (1954), Crepello (1957), St. Paddy (1960), Sir Ivor (1968), Nijinsky (1970), Roberto (1972), Empery (1976), The Minstrel (1977) ), Teenoso (1983)

Trenér

  • Robert Robson - 7 vítězství - Waxy (1793), Tyrant (1802), papež (1809), Whalebone (1810), Whisker (1815), Azor (1817), Emilius (1823)
  • John Porter - 7 vítězství - Blue Gown (1868), Shotover (1882), St. Blaise (1883), Ormonde (1886), Sainfoin (1890), Common (1891), Flying Fox (1899)
  • Fred Darling - 7 vítězství - kapitán Cuttle (1922), Manna (1925), Coronach (1926), Cameronian (1931), Bois Roussel (1938), Pont l'Eveque (1940), Owen Tudor (1941)

Vítězný otec

Nejúspěšnějším otcem je Montjeu se čtyřmi vítěznými potomky: Motivátor (2005), Autorizovaný (2007), Pour Moi (2011), Camelot (2012) .

Nejlepší čas

Rekordní čas 2'31 "33 drží Workforce od roku 2010 .

Vítěz a umístění

Od roku 2000

Austrálie - vítěz Derby z roku 2014
rok vítěz země otec žokej Trenér majitel Druhý Třetí čas
2019 Anthony Van Dyck IrskoIrsko Irsko Galileo Seamus Heffernan Aidan O'Brien S.Magnier, D.Smith & M.Tabor Madhmoon Japonsko 2'33 "38
2018 Mazar Spojené královstvíSpojené království Spojené království Nový přístup William Buick Charlie Appleby Godolphin závodní tým Dee Ex Bee Řvoucí lev 2'34 "93
2017 Křídla orlů IrskoIrsko Irsko Nalijte Moi Padraig Beggy Aidan O'Brien S.Magnier, D.Smith & M.Tabor Cliffs of Moher Crackman 2'33 "02
2016 Harzand IrskoIrsko Irsko Sea the Stars Patrick-J. Smullen Dermot K. Weld Aga Khan IV. Strážce americké armády Idaho 2'40 "09
2015 Zlatý roh Spojené královstvíSpojené království Spojené království Cape Cross Lanfranco Dettori John Gosden Anthony E. Oppenheimer Jack Hobbs Storm the Stars 2'32 "32
2014 Austrálie IrskoIrsko Irsko Galileo Joseph O'Brien Aidan O'Brien S. Magnier, D. Smith & M. Tabor Kingston Hill Romsdal 2'33 "63
2013 Vládce světa IrskoIrsko Irsko Galileo Ryan Moore Aidan O'Brien S. Magnier, D. Smith & M. Tabor Liberálnost Skála Galileo 2'39 "06
2012 Camelot IrskoIrsko Irsko Montjeu Joseph O'Brien Aidan O'Brien S. Magnier, D. Smith & M. Tabor Hlavní sekvence Astrologie 2'33'90
2011 Nalijte Moi FrancieFrancie Francie Montjeu Mickaël Barzalona André Fabre S. Magnier, D. Smith & M. Tabor Pláž pokladů Carlton House 2'34 "54
2010 Pracovní síla Spojené královstvíSpojené království Spojené království King's Best Ryan Moore Michael Stoute Princ Khalid Abdullah Na první pohled Rewilding 2'31 "33
2009 Sea the Stars IrskoIrsko Irsko Cape Cross Michael Kinane John Oxx Christopher Tsui Sláva a sláva Masterofthehorse 2'36 "74
2008 Nový přístup IrskoIrsko Irsko Galileo Kevin Manning Jim Bolger Princezna Haya z Jordánska Tartan na doručitele Neformální dobytí 2'36 "50
2007 Autorizovaný Spojené královstvíSpojené království Spojené království Montjeu Lanfranco Dettori P.Chapple-Hyam Saleh Al Homaizi Orlí hora Aqaleem 2'34 "77
2006 Pane Percy Spojené královstvíSpojené království Spojené království Mark of Esteem Martin Dwyer Marcus Tregoning Anthony Pakenham Dračí tanečník Hala Bek 2'35 "23
2005 Motivátor Spojené královstvíSpojené království Spojené království Montjeu Johnny Murtagh Michael Bell Závodní klub Royal Ascot Procházka v parku Dubawi 2'35 "69
2004 North Light Spojené královstvíSpojené království Spojené království Danehill Kieren Fallon Michael Stoute Ballymacoll Stud Vláda zákona Nechť Lev řve 2'33 "72
2003 Kris Kin Spojené královstvíSpojené království Spojené království Kris S. Kieren Fallon Michael Stoute Saeed Suhail Velký Gatsby Alamšar 2'33 "35
2002 Vysoký chaparral IrskoIrsko Irsko Sadler's Wells Johnny Murtagh Aidan O'Brien Sue Magnier & Michael Tabor Hawk Wing Měsíční balada 2'39 "45
2001 Galileo IrskoIrsko Irsko Sadler's Wells Michael Kinane Aidan O'Brien Sue Magnier & Michael Tabor Golan Tobougg 2'33 "27
2000 Sinndar IrskoIrsko Irsko Grand Lodge Johnny Murtagh John Oxx Aga Khan IV. Sakhee Beat Hollow 2'36 "75

1950-1999

Shirley Heights , úspěšný v derby z roku 1978, Bob Demuyser (1920-2003)
rok vítěz země otec žokej Trenér majitel Druhý Třetí čas
1950 Galcador FrancieFrancie Francie Djebel Rae Johnstone Charles Semblat Marcel Boussac Princ Simon Dvojité zatmění 2'36 "80
1951 Arktický princ Spojené královstvíSpojené království Spojené království Princ Chevalier Chuck Náhradní díly Willie Stephenson Joseph McGrath Sybilin synovec Signální schránka 2'39 "40
1952 Tulyar Spojené královstvíSpojené království Spojené království Teherán Charlie Smirke Marcus Marsh Aga Khan III. Gay čas Faubourg II 2'36 "40
1953 Pinza Spojené královstvíSpojené království Spojené království Zpěvačka Sir Gordon Richards Norman Bertie Sir Victor Sassoon aureola Růžový kůň 2'35 "60
1954 Nikdy neříkej zemřít Spojené královstvíSpojené království Spojené království Nasrullah Lester Piggott Joseph Lawson Robert Sterling Clark Arabská noc Darius 2'35 "80
1955 Phil Drake FrancieFrancie Francie Admirál Drake Freddie Palmer François Mathet Paní Léon Volterra Panaslipper Akropolis 2'39 "80
1956 Lavandine FrancieFrancie Francie Verso Rae Johnstone Alec Head Pierre Wertheimer Montaval Roistar 2'36 "40
1957 Crepello Spojené královstvíSpojené království Spojené království Donatello Lester Piggott Noel Murless Sir Victor Sassoon Ballymoss Potrubí míru 2'35 "40
1958 Hard Ridden Spojené královstvíSpojené království Spojené království Tvrdá omáčka Charlie Smirke Mick Rogers Sir Victor Sassoon Paddy's Point Nagami 2'41 "20
1959 Parthia Spojené královstvíSpojené království Spojené království Perský záliv Harry Carr Cecil Boyd-Rochfort Sir Humphrey de Trafford Fidalgo Shantung 2'36 "00
1960 St. Paddy Spojené královstvíSpojené království Spojené království aureola Lester Piggott Noel Murless Sir Victor Sassoon Alcaeus Kythnos 2'35 "80
1961 Psidium Spojené královstvíSpojené království Spojené království Pardal Roger Poincelet Harry Wragg Etti Plesch Dicta Drake Pardao 2'36 "40
1962 Stračka polní IrskoIrsko Irsko Nikdy neříkej zemřít Neville Sellwood Vincent O'Brien Raymond R. Host Arcor Le Cantilien 2'37 "60
1963 Relko FrancieFrancie Francie Tanerko Yves Saint-Martin François Mathet François Dupré Obchodní spoluvlastník Ragusa 2'39 "40
1964 Ježíšek Spojené královstvíSpojené království Spojené království Chamossaire Scobie Breasley Mick Rogers John Ismay Indiana Diletant II 2'41 "98
1965 Mořský pták II FrancieFrancie Francie Dan Cupid Pat Glennon Etienne Pollet Jean Ternynck Meadow Court říkám 2'38 "41
1966 Charlottown Spojené královstvíSpojené království Spojené království Charlottesville Scobie Breasley Gordon Smyth Lady Zia Wernher Předstírat Černý princ II 2'37 "63
1967 královský palác Spojené královstvíSpojené království Spojené království Ballymoss George Moore Noel Murless Jim Joel Ribocco terč na šipky 2'33 "36
1968 Pane Ivor IrskoIrsko Irsko Pane Gaylorde Lester Piggott Vincent O'Brien Raymond R. Host Connaught Mount Athos 2'38 "73
1969 Blakeney Spojené královstvíSpojené království Spojené království Hethersett Ernie Johnson Arthur M. Budgett Arthur M. Budgett Švec Prince Regent 2'40 "30
1970 Nižinskij IrskoIrsko Irsko Northern Dancer Lester Piggott Vincent O'Brien Charles W. Engelhard, Jr. Gyr Stintino 2'34 "68
1971 Mill Reef Spojené královstvíSpojené království Spojené království Nikdy se neohýbejte Geoff Lewis Ian Balding Paul Mellon Lípa Irský ples 2'37 "14
1972 Roberto IrskoIrsko Irsko Sláva rozumu Lester Piggott Vincent O'Brien John W. Galbreath Rheingold Pentland Firth 2'36 "09
1973 Morston Spojené královstvíSpojené království Spojené království Ragusa Edward Skrýt Arthur M. Budgett Arthur M. Budgett Cavo Doro Freefoot 2'35 "92
1974 Snow Knight Spojené královstvíSpojené království Spojené království Firestreak Brian Taylor Peter Nelson Sharon Phillips Císařský princ Giacometti 2'35 "04
1975 Zelený Spojené královstvíSpojené království Spojené království Velký synovec Pat Eddery Peter Walwyn Dr. Carlo Vittadini Urozený Hunza Dancer 2'35 "35
1976 Empery FrancieFrancie Francie Nejasně vznešený Lester Piggott Maurice Zilber Nelson Bunker Hunt Relkino Oves 2'35 "69
1977 Minstrel IrskoIrsko Irsko Northern Dancer Lester Piggott Vincent O'Brien Robert Sangster Hot Grove Červenající se ženich 2'36 "44
1978 Shirley Heights Spojené královstvíSpojené království Spojené království Mill Reef Greville Starkey John Dunlop Hrabě z Halifaxu Havajský zvuk Zbytek muž 2'35 "30
1979 Troy Spojené královstvíSpojené království Spojené království Petingo Willie Carson Dick Hern Michael Sobell a Arnold Weinstock Dickens Hill Severní dítě 2'36 "59
1980 Henbit Spojené královstvíSpojené království Spojené království Havaj Willie Carson Dick Hern Etti Plesch Mistře Willie Rankin 2'34 "77
1981 Shergar Spojené královstvíSpojené království Spojené království Velký synovec Walter Swinburn Michael Stoute Aga Khan IV. Záblesk zlata Scintilační vzduch 2'44 "21
1982 Zlaté rouno IrskoIrsko Irsko Nižinskij Pat Eddery Vincent O'Brien Robert Sangster Dotýká se dřeva Silver Hawk 2'34 "27
1983 Teenoso Spojené královstvíSpojené království Spojené království Mládí Lester Piggott Geoff Wragg Eric Moller Hrad Carlingford Shearwalk 2'49 "07
1984 Secreto IrskoIrsko Irsko Northern Dancer Christy Roche David O'Brien Luigi Miglitti El Gran Senor Mocný třepetání 2'39 "12
1985 Protiskluzová kotva Spojené královstvíSpojené království Spojené království Shirley Heights Steve Cauthen Henry Cecil Lord Howard de Walden Právní společnost Damister 2'36 "23
1986 Shahrastani Spojené královstvíSpojené království Spojené království Nižinskij Walter Swinburn Michael Stoute Aga Khan IV. Tančící statečný Mashkour 2'37 "13
1987 Referenční bod Spojené královstvíSpojené království Spojené království Mill Reef Steve Cauthen Henry Cecil Louis Freedman Nejvíc vítán Bellotto 2'33 "90
1988 Kahyasi Spojené královstvíSpojené království Spojené království Ile de Bourbon Ray Cochrane Luca Cumani Aga Khan IV. Ledová bouře Doyoun 2'33 "84
1989 Nashwan Spojené královstvíSpojené království Spojené království Červenající se ženich Willie Carson Dick Hern Hamdan Al Maktoum Terimon Cacoethes 2'34 "90
1990 Quest for Fame Spojené královstvíSpojené království Spojené království Rainbow Quest Pat Eddery Roger Charlton Khalid Abdullah Modrý jelen Elmaarmul 2'37 "26
1991 Štědrý Spojené královstvíSpojené království Spojené království Caerleon Alan Munro Paul Cole Princ Fahd bin Salman Marju Hvězda Gdaňsku 2'34 "00
1992 Dr. Devious Spojené královstvíSpojené království Spojené království Ahonoora John Reid Peter Chapple-Hyam Sidney H. Craig St. Jovite Silver Wisp 2'36 "19.
1993 Vrchní velitel Spojené královstvíSpojené království Spojené království Tančící statečný Michael Kinane Henry Cecil Khalid Abdullah Modrý soudce Blues Traveler 2'34 "51
1994 Rozumím Spojené královstvíSpojené království Spojené království Šéfova koruna Willie Carson John Dunlop Hamdan Al Maktoum Královské divadlo Plukovník Collins 2'34 "16
1995 Jehněčí tarra Spojené královstvíSpojené království Spojené království Nižinskij Walter Swinburn Saeed bin Suroor S. bin Maktoum al Maktoum Tamure Prezentace 2'32 "31
1996 Shaamite Spojené královstvíSpojené království Spojené království Mtoto Michael Hills William Haggas Khalifa Dasmal Dushyantor Shantou 2'35 "05
1997 Benny Dip Spojené královstvíSpojené království Spojené království Silver Hawk Willie Ryan John Gosden Landon Knight Stříbrný patriarcha Romanov 2'35 "77
1998 Výškový Spojené královstvíSpojené království Spojené království Vysoký majetek Olivier Peslier Luca Cumani Obaid Al Maktoum Vyznamenání města Border Arrow 2'33 "88
1999 Přísaha Spojené královstvíSpojené království Spojené království Král víly Kieren Fallon Henry Cecil Thoroughbred Corp. Daliapour Beat All 2'37 "43

1900-1949

Spy Kop vyhrává derby z roku 1920 (v popředí)
rok vítěz žokej Trenér majitel čas
1900 Diamantové jubileum Herbert Jones Richard Marsh Prince of Wales, později Edward VII. 2:42
1901 Volodyovski Lester Reiff John Huggins William Collins Whitney 2: 40,8
1902 Ard Patrick Skeets Martin Sam drahý John Gubbins 2: 42,2
1903 Skalní písek Danny Maher George Blackwell Sir James Miller 2: 42,8
1904 St. Amant Kempton Cannon Alfred Hayhoe Leopold de Rothschild 2: 45,4
1905 Cicero Danny Maher Percy Peck 5. hrabě z Rosebery 2: 39,6
1906 Máta peprná Danny Maher Peter Gilpin Major Eustace Loder 2: 36,8
1907 Orby John Reiff Dr. Fred MacCabe Richard Croker 2:44
1908 Signorinetta Billy Bullock Edoardo Ginistrelli Edoardo Ginistrelli 2: 39,8
1909 Minoru Herbert Jones Richard Marsh Edward VII 2: 42,7
1910 Lvov Bernard Dillon Alec Taylor, Jr. Alfred Cox 2: 35,2
1911 Sunstar George Stern Charles Morton Jack B. Joel 2: 36,8
1912 Tagalie John Reiff Dawson Waugh Walter Raphael 2: 38,8
1913 Aboyeur Edwin Piper Tom Lewis Alan Cunliffe 2: 37,6
1914 Durbar II Matt MacGee Tom Murphy Herman Duryea 2: 38,4
1915 Pomořansko Steve Donoghue Charles Peck Solly Joel 2: 32,6
1916 Fifinella Joseph Childs Dick Dawson Sir Edward Hulton 2: 36,6
1917 Gay křižák Steve Donoghue Alec Taylor, Jr. Alfred W. Cox 2: 40,6
1918 Gainsborough Joe Childs Alec Taylor, Jr. Lady James Douglas 2: 33,2
1919 Grand Parade Fred Templeman Frank Barling 1. baron Glaneley 2: 35,8
1920 Spy Kop Frank O'Neil Peter Gilpin Major Giles Loder 2.34.8
1921 humorista Steve Donoghue Charles Morton Jack B. Joel 2: 36,2
1922 Kapitáne Cuttle Steve Donoghue Fred Darling 1. baron Woolavington 2: 34,6
1923 papyrus Steve Donoghue Basil Jarvis Ben Irish 2:38
1924 Sansovino Tommy Weston George Lambton 17. hrabě z Derby 2:46
1925 manna Steve Donoghue Fred Darling Henry E. Morris 2: 40,6
1926 Corona Joe Childs Fred Darling 1. baron Woolavington 2: 47,8
1927 Zavolej kluku Charlie Elliott Jack Watts Frank Curzon 2: 34,4
1928 Felstead Harry Wragg Ossis Bell Sir Hugo Cunliffe-Owen 2: 34,8
1929 Trigio Joe Marshall Dick Dawson William Barnett 2: 36,4
1930 Blenheim II Harry Wragg Dick Dawson Aga Khan III. 2: 38,2
1931 Kamerunský Freddie Fox Fred Darling Arthur Dewar 2: 36,6
1932 Pátého dubna Fred Lane Tom Walls Tom Walls 2: 43,2
1933 Hyperion Tommy Weston George Lambton 17. hrabě z Derby 2:34
1934 Windsor Lad Charlie Smirke Marcus Marsh Maharaja z Rajpipla 2:34
1935 Bahram Freddie Fox Frank Butters Aga Khan III. 2:36
1936 Mahmúd Charlie Smirke Frank Butters Aga Khan III. 2: 33,8
1937 Polední slunce Michael Beary Fred Butters Lettice Mary Miller 2: 37,6
1938 Bois Roussel Charlie Elliott Fred Darling Peter Beatty 2: 39,2
1939 Modrý Peter Eph Smith Jack Jarvis 6. hrabě z Rosebery 2: 36,8
1940 Pont l'Évêque Sam Wragg Fred Darling Fred Darling 2: 30,8
1941 Owen Tudor Billy Nevett Fred Darling Catherine Macdonald-Buchanan 2:32
1942 Watling Street Harry Wragg Walter Earl 17. hrabě z Derby 2: 29,6
1943 Rovná dohoda Tommy Carey Walter Nightingall Dorothy Paget 2: 30,4
1944 Vlna oceánu Billy Nevett John Jarvis 6. hrabě z Rosebery 2:31
1945 Dante Billy Nevett Mathew Peacock Sir Eric Ohlson 2: 26,6
1946 Ve vzduchu Tommy Lowrey Dick Perryman John E. Ferguson 2: 44,6
1947 Lovec perel George Bridgland Percy Carter Baron Geoffroy de Waldner 2: 38,4
1948 moje láska Rae Johnstone Richard Carver Aga Khan III. & Leon Volterra 2:40
1949 Nimbus II Charlie Elliott George Colling Marion Glenister 2:42

1850-1899

Lord Lyon vyhrál Derby v Epsomu v roce 1866, William Shayer
Isinglass vyhrává Derby z roku 1893, první etapu vítězství s trojitou korunou
rok vítěz žokej Trenér majitel čas
1850 Voltigeur Job Marson R. Hill 2. hrabě z Zetlandu 2:50
1851 Teddington Job Marson Alec Taylor, st. Sir Joseph Hawley 2:51
1852 Daniel O'Rourke Frank Butler John Scott John Bowes 3:20
1853 Západní Austrálie Frank Butler John Scott John Bowes 2:55
1854 Andover Alfred Day John Day, Jr. John Gully 2:52
1855 Wild Dayrell Robert Sherwood Rickaby Francis Popham 2:54
1856 Ellington Tom Aldcroft Tom Dawson Admirál Octavius ​​Vernon Harcourt 3:40
1857 Flash Bonny Jack Charlton William I'Anson William I'Anson 2:45
1858 Korálek John Wells George Manning Sir Joseph Hawley 2:54
1859 Musjid John Wells George Manning Sir Joseph Hawley 2:59
1860 Thormanby Harry Custance Mathew Dawson James Merry 2:55
1861 Tympán Ralph Bullock Oates Plukovník Charles Towneley 2:45
1862 Caractacus John Parsons Robert Smith Charles Snewing 2:45
1863 Makaróny Tom Chaloner Bohyně Richard Naylor 2:50
1864 Blair Athol Jim Snowden William I'Anson William I'Anson 2:43
1865 Gladiateur Harry Grimshaw Tom Jennings, st. Comte Frédéric de Lagrange 2:46
1866 Lord Lyon Harry Custance James Dover Richard Sutton 2:50
1867 Poustevník John Daley Prostě Henry Chaplin 2:42
1868 Modré šaty John Wells John Porter Sir Joseph Hawley 2:43
1869 Uchazeč John Osborne Tom Dawson John Johnstone 2:52
1870 Kingcraft Tom French Mathew Dawson 6. Vikomt Falmouth 2:45
1871 Favonius Tom French Joseph Hayhoe Baron Mayer de Rothschild 2:50
1872 Cremorne Charlie Maidment William Gilbert Henry Savile 2:45
1873 Doncaster Fred Webb Robert Peck James Merry 2:50
1874 George Frederick Harry Custance Tom Leader WS Cartwright 2:46
1875 Galopin Jack Morris John Dawson Gusztáv Batthyány 2:48
1876 Kisber Charlie Maidment Joseph Hayhoe Alexander Baltazzi 2:44
1877 Silvio Fred Archer Mathew Dawson 6. Vikomt Falmouth 2:50
1878 Sefton Harry Constable Alec Taylor, st. William Stirling Crawfurd 2:56
1879 Pane Bevysi George Fordham Joseph Hayhoe Lionel de Rothschild 3:20
1880 Bend Or Fred Archer Robert Peck 1. vévoda z Westminsteru 2:46
1881 Irokézové Fred Archer Jacob Pincus Pierre Lorillard IV 2:50
1882 Shotover Tom Cannon John Porter 1. vévoda z Westminsteru 2:45
1883 St. Blaise Tom Cannon John Porter Sir Frederick Johnstone 2:48
1884 = Harvester Sam Loates James Jewitt Sir J. Willoughby 2:46
= St. Gatien Charlie Wood Robert Sherwood Jack Hammond
1885 Melton Fred Archer Mathew Dawson 20. Baron Hastings 2:44
1886 Ormonde Fred Archer John Porter 1. vévoda z Westminsteru 2:45
1887 Merry Hampton Jack Watts Martin Gurry George Baird 2:43
1888 Ayrshire Fred Barrett George Dawson 6. Vévoda z Portlandu 2:43
1889 Donovan Tommy Loates George Dawson 6. Vévoda z Portlandu 2:44
1890 Sainfoin Jack Watts John Porter Sir James Miller 2:49
1891 Běžný George Barrett John Porter Sir Frederick Johnstone 2:56
1892 Pane Hugo Fred Allsopp Tom Wadlow 3. hrabě Bradford 2:44
1893 Isinglass Tommy Loates James Jewitt Harry LB McCalmont 2:43
1894 Ladas Jack Watts Mathew Dawson 5. hrabě z Rosebery 2:45
1895 Pane Visto Sam Loates Mathew Dawson 5. hrabě z Rosebery 2:43
1896 tomel Jack Watts Richard Marsh Prince of Wales, později Edward VII. 2:42
1897 Galtee více Charlie Wood Sam drahý John Gubbins 2:44
1898 Džidda Otto Madden Richard Marsh James Larnach 2:47
1899 Létající liška Morny Cannon John Porter 1. vévoda z Westminsteru 2:42

1800-1849

Šampión, vítěz Derby z roku 1800, rytina podle obrazu Johna Notta Sartoria (1759–1828)
Whisker , vítěz
derby 1815, syn derby vítěze 1793 Waxy a
plný bratr derby vítěze 1810 Whalebone ,
obraz John Frederick Herring senior
rok vítěz žokej Trenér majitel čas
1800 mistr Bill Clift Tom Perren Christopher Wilson
1801 Eleanor John Saunders J. Frost Sir Charles Bunbury
1802 Tyran Frank Buckle Robert Robson 3. Vévoda z Graftonu
1803 Totéž Bill Clift John Lonsdale Sir Hedworth Williamson
1804 Hannibal Bill Arnull Frank Neale 3. hrabě z Egremontu
1805 Kardinál Beaufort Denni Fitzpatrick Dixon Boyce 3. hrabě z Egremontu
1806 Paříž John Shepherd Richard Prince 3. baron Foley
1807 Volby John Arnull Dixon Boyce 3. hrabě z Egremontu
1808 Pánev Frank Collinson John Lonsdale Sir Hedworth Williamson
1809 Papež Tom Goodison Robert Robson 3. Vévoda z Graftonu
1810 Velrybí kost Bill Clift Robert Robson 3. Vévoda z Graftonu
1811 přízrak Frank Buckle James Edwards Sir John Shelley
1812 Octavius Bill Arnull Dixon Boyce Robert Ladbroke
1813 Smolensko Tom Goodisson Skrčte se Sir Charles Bunbury
1814 Blucher Bill Arnull Dixon Boyce 2. baron Stawell
1815 Vousky Tom Goodison Robert Robson 4. Vévoda z Graftonu
1816 Princ Leopold Will Wheatley William Butler Vévoda z Yorku
1817 Azor Jem Robinson Robert Robson John Payne
1818 Sam Sam Chifney, Jr. W. Chifney Thomas Thornhill
1819 Tiresias Bill Clift Richard Prince 4. Vévoda z Portlandu
1820 Námořník Sam Chifney, Jr. W. Chifney Thomas Thornhill
1821 Gustavus Sam Day Skrčte se John Hunter
1822 Mojžíš Tom Goodison William Butler Vévoda z Yorku
1823 Emilius Frank Buckle Robert Robson John Udney
1824 Cedric Jem Robinson James Edwards Sir John Shelley
1825 Middleton Jem Robinson Edwards 5. hrabě z Jersey
1826 Psíček George Dockeray Pták 3. hrabě z Egremontu
1827 Mameluke Jem Robinson Edwards 5. hrabě z Jersey
1828 Cadland Jem Robinson Dixon Boyce 5. Vévoda z Rutlandu
1829 Frederick John Forth John Forth William Gratwicke
1830 Priam Sam Day William Chifney William Chifney
1831 španěl Will Wheatley J. Rogers Vikomt Lowther
1832 St. Giles Bill Scott J. Webb Robert Ridsdale
1833 Nebezpečný Jem Chapple I. Sadler Isaac Sadler
1834 Zplnomocněný Patrick Connolly G. Payne Stanlake Batson
1835 Věku Bill Scott John Scott John Bowes
1836 Bay Middleton Jem Robinson John Edwards 5. hrabě z Jersey
1837 Fosfor George Edwards J. Doe 4. baron Berners
1838 Amato Jem Chapple Ralph Sherwood Sir Gilbert Heathcote
1839 Bloomsbury Sim templeman William Ridsdale William Ridsdale
1840 Little Wonder William Macdonald John Forth David Robertson
1841 Korunovace Patrick Connolly Malíř Abraham Rawlinson
1842 Attila Bill Scott John Scott Generál Anson
1843 Cotherstone Bill Scott John Scott John Bowes
1844 Orlando Nat Flatman bednář Plukovník Jonathan Peel
1845 Veselý panovník Foster Bell John Forth William Gratwicke
1846 Pyrrhus první Sam Day John Day John Gully 2:55
1847 kozák Sim templeman John Day, Jr. TH Pedley 2:52
1848 Surplice Sim templeman John Kent 3. vikomt Clifden 2:48
1849 Bludný Holanďan Charlie Marlow Fobert 13. hrabě z Eglintonu 3:00

1780-1799

Mrakodrap, vítěz Derby z roku 1789
rok vítěz žokej Trenér majitel čas
1780 Diomed Sam Arnull R. Teasdale Sir Charles Bunbury
1781 Young Eclipse Charles Hindley Dennis O'Kelly
1782 Vrah Sam Arnull Frank Neale 3. hrabě z Egremontu
1783 Saltram Charles Hindley Frank Neale John Parker, 1. baron Boringdon
1784 seržant John Arnull Dennis O'Kelly
1785 Aimwell Charles Hindley John Pratt 1. hrabě z Clermontu
1786 Ušlechtilý J. White Frank Neale Tommy Panton
1787 Sir Peter Teazle Sam Arnull Saunders 12. hrabě z Derby
1788 Pane Thomasi William South Frank Neale Jiří IV
1789 Mrakodrap Sam Chifney, Sr. Matt Stephenson 5. Vévoda z Bedfordu
1790 Rhadamanthus John Arnull John Pratt 1. hrabě Grosvenor
1791 Dychtivý Matt Stephenson Matt Stephenson 5. Vévoda z Bedfordu
1792 John Bull Frank Buckle John Pratt 1. hrabě Grosvenor
1793 Voskový Bill Clift Robert Robson Sir Ferdinando Poole
1794 Daedalus Frank Buckle John Pratt 1. hrabě Grosvenor
1795 Roztáhněte orla Anthony Wheatley Richard Prince Sir Frank Standish
1796 Didelot John Arnull Richard Prince Sir Frank Standish
1797 Colt od Fidgeta John Singleton Matt Stephenson 5. Vévoda z Bedfordu
1798 Pane Harry Sam Arnull Frank Neale Joseph Cookson
1799 Arcivévoda John Arnull Richard Prince Sir Frank Standish

Viz také

Portál: Jezdecké sporty  - Přehled obsahu Wikipedie o jezdeckých sportech

webové odkazy

Individuální důkazy

  1. Davy se hrnou do Epsomu na Derby Day . BBC novinky.
  2. BBC Worldwide nabízí mezinárodní televizní práva Epsom Derby . Sportovní kal.
  3. Archivovaná kopie ( upomínka na originál ze 14. listopadu 2011 v internetovém archivu ) Info: Odkaz na archiv byl vložen automaticky a dosud nebyl zkontrolován. Zkontrolujte prosím původní a archivovaný odkaz podle pokynů a poté toto oznámení odstraňte. @ 1@ 2Šablona: Webachiv / IABot / www.epsomdowns.co.uk
  4. Strana 135 , The Hidden places of East Anglia: including Essex, Suffolk, Norfolk and Cambridgeshire, Barbara Vesey, 2003, Travel Publishing, ISBN 1-902007-91-3